Zmiany nie są widoczne od razu

Zmiany nie są widoczne od razu

Pośród licznych województw w Polsce, Kraków wyróżnia się nie tylko w temacie kultury i rozrywki, ale również na wielu innych polach. Staje się miastem przyjaznym do życia. Przekształcenia, jakie dokonały się w mieście w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się w górę.
Dobre przekształcenia w mieście.
Co niezłego stworzono w trakcie niedawnego czasu? Wielość zmian i inwestycji jest duża. Mocno wsparły rząd w tym aspekcie finane EU, z których Kraków często korzysta. Dynamiczne działanie w temacie pozyskiwania dotacji spowodowały, że gmina wzbogaciła się o nowe drogi, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, i nowe obiekty dla ludności.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla statystycznego mieszkańca. Nie znaczy to jednak, że nie funkcjonują. Najczęściej ignorujemy historie, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Typowemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Podczas gdy Kraków rozwija się z każdym rokiem. Usprawnienia w zakresie gospodarki odpadami, budowie i modernizacji sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie część zmian, jakie pozwalają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto rozwija się również pod kątem możliwości kulturalnych. Moc Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE czy rewitalizacja Huty. takie miejsca przyciągają gości z innych miast do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych działania nie tyczą się tylko ścisłego środka miasta, ale również są związane z pełnym województwem . Zatem lepiej nie narzekać lecz dostrzec innowacje w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – jeśli będzie możliwość zachowania szybkości innowacji – pozwolą miastu stać się wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski działania