Przebywanie w Krakowie

Przebywanie w Krakowie

Głównym spośród największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki powstał przez wzrost liczby aut na naszych drogach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który pozwoli poprawić wygodę krakowian jak również poprawi integralność gospodarki miasta.

Spośród innych miast, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też autobusami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.