Dobra restauracja włoska Kraków

Dobra restauracja włoska Kraków

Świetna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród licznych alternatyw, które daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne dania włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. włoskie jedzenie w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, focaccia, minestrone i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film